W sobotę 23 maja Towarzystwo Przyjaciół Radzymina wspólnie z Radzymińskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego, zorganizowało tradycyjny już spływ kajakowy na inaugurację obchodów 106. rocznicy zwycięskiej bitwy z bolszewikami o Radzymin w sierpniu 1920 roku.
W bieżącym roku, ze względu na niski stan wody, spływ odbył się na rzekach Bug i Rządza od Kuligowa do Załubic.
Na starcie spływu prezes Towarzystwa zapoznał uczestników z wydarzeniami, które miały miejsce na tych terenach w pamiętnym sierpniu 1920 roku oraz w czasie ostatniej wojny w lipcu i sierpniu 1944 roku.
Uczestnicy spływu dowiedzieli się o bohaterskim oddziale polskiej jazdy dowodzonej przez por. Józefa Siłę Nowickiego, który pod Kuligowem rozbił oddział bolszewików oraz o akcjach por. Tadeusza Martynowa "Groma", który w lipcu i sierpniu 1944 roku toczył zwycięskie boje z wojskami hitlerowskimi.
Szczególne zainteresowanie zebranych wzbudziła opowieść o epopei polskiego zgrupowania partyzanckiego, które z Puszczy Nalibockiej na Litwie zmierzał przez te tereny na pomoc Powstaniu Warszawskiemu.
Na mecie spływu czekał na uczestników, przygotowany przez Bar "u Basi", poczęstunek, a od Towarzystwa jego publikacje książkowe "Sławni Radzyminiacy i Zasłużeni dla Radzymina".
Komandorem spływu i jego głównym organizatorem był Cezary Wnuk.