W Tłuszczu uczczono pamięć śp. ks. Sylwestra Zycha – kapłana niezłomnego, patrioty i obrońcy wartości chrześcijańskich, który w czasie swojej posługi w Tłuszczu angażował się m.in. w działania na rzecz obecności krzyży w placówkach oświatowych. Za swoją działalność i niezłomną postawę był prześladowany przez władze komunistyczne, a w 1989 roku został zamordowany.
W poniedziałek 19 maja, w rocznicę urodzin kapłana, odbyły się uroczystości upamiętniające jego postawę, odwagę i przywiązanie do wartości, które pozostają ważne także dziś.
Obchody rozpoczęła Msza Święta. Następnie odsłonięto pamiątkową tablicę na kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu oraz zasadzono drzewo pamięci ks. Sylwestra Zycha przed Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Tłuszczu.
W Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji otwarto również wystawę dot. księdza Sylwestra Zycha, odbyły się wystąpienia okolicznościowe oraz koncert Pałacowej Akademii Wokalnej pod kierownictwem Karoliny Drewnik.
W uroczystościach upamiętniających tego wyjątkowego kapłana i patriotę uczestniczyli Panowie: Jan Wnuk, Jerzy Berta i Zbigniew Tomczyk.