Od kilkunastu lat członkowie Towarzystwa uczestniczą w procesjach Bożego Ciała w różnych Sanktuariach na terenie Polski, a od dwóch lat również w obrzędach Niedzieli Palmowej w miejscach znanych z polskiego folkloru ludowego.
W bieżącym roku byliśmy na uroczystości Niedzieli Palmowej w Skansenie Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Uczestniczyliśmy w procesji z palmami, mogliśmy oceniać ich piękno w konkursie na najładniejsze, podziwiać wyroby sztuki ludowej oraz degustować napoje i jadło ludowej kuchni mazowieckiej.
Pierwsza wiosenna wycieczka była wstępem do bogatego programu wycieczek Towarzystwa w 37 roku naszej działalności.
Jan Wnuk
Zdjęcia wykonali: Elżbieta Jóźwik i Zbigniew Tomczyk.