19 marca mieliśmy zaszczyt uczestniczyć i przeżywać Misterium Męki Pańskiej "Z Matką Bolesną...", przygotowanym i zaprezentowanym przez Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.
Walory artystyczne sztuki 👏👏👏👏👏👏
Przeżycia na pewno zostaną nie tylko w widzach , ale przede wszystkim w pięknych ❤️❤️❤️❤️❤️młodych artystów.
Powiązanie rozterek Matki Jezusa z rozterkami przeżywanymi przez wszystkie Matki tak bardzo trafne i potrzebne.
No i ta odwaga Nauczycieli💪💪💪💪💪
"Ach, widzę Syna mojego,
przy słupie obnażonego,
rózgami zsieczonego!
Święta Panno, uproś dla mnie,
bym ran Syna Twego znamię,
miał w sercu wyryte!
Ach, widzę jako niezmiernie,
ostre głowę rani ciernie!
dusza moja ustaje.
O Maryjo, Syna swego,
ostrym cierniem zranionego,
podzielże ze mną mękę!
Obym ja, Matka strapiona,
mogła na swoje ramiona,
złożyć krzyż Twój, Synu mój!
Proszę, o Panno jedyna,
niechaj krzyż Twojego Syna,
zawsze w sercu swym noszę!