Portal
 
Ośrodek
Sportu
Biblioteka Publiczna
T. Przyjaciół Radzymina
PZW 19 Radzymin
PZŁ - Koło
Przepiórka
OSP Gm.
Radzymin
UMiG
Radzymin
Powiat Wołomiński
 
 
 
napisz do RPInfo.pl

 ROK ZAŁOŻENIA 1988     IMZ login...
 odwiedzono 216044 razy  
GALERIE WYDARZEŃ
 (211)    Strona: «1..910111213..71»  
W sobotę 13 września, tradycyjny już, kończący lato, rajd rowerowy wiódł szlakiem walk Polaków z bolszewikami w sierpniu 1920 roku.
Szlak został wytyczony przed laty przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina i nosi imię kpt. Stefana Pogonowskiego, dowódcy I batalionu 28 pułku piechoty Strzelców Kaniowskich.
Organizatorami rajdu byli Wiesław Solarz, radny Rady Miejskiej Radzymina, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Radzymina.
W miejscach pamięci, na Cmentarzu Żołnierzy Polskich 1920 r., przy pomniku Żołnierzy 28 pp Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej, przy niemieckim bunkrze z II wojny światowej w Dąbkowiźnie i przy dębie króla Jana Kazimierza, pogadanki historyczne głosił prezes Towarzystwa Jan Wnuk.
Rajd miał charakter rodzinny. Uczestniczyli w nim dorośli, młodzież i dzieci z rodzicami.
Pamiątki rajdowe, torby i znaczki oraz napoje i obfity posiłek, przygotowany przez Bar "U Basi", były ufundowane przez
Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu.
Uczestnicy rajdu wykazali dużą dyscyplinę w czasie rowerowej wędrówki i wielkie zainteresowanie historią wydarzeń związanych z tematyką rajdu.

Jan Wnuk

Zdjęcia w galerii, za które bardzo dziękujemy, wykonał Pan Wiesław Solarz.
W ramach obchodów 82. rocznicy Operacji "Neon 1", w miejscowości Łosinno k/Wyszkowa, odbył się Piknik Militarno-Patriotyczny z widowiskiem historycznym pt. " ZRZUT CICHOCIEMNYCH-ZAPORA 2025", w którym uczestniczyli, na zaproszenie organizatorów, Prezes Radzymińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód "Rajski Ptak" Pan Jerzy Berta oraz członkinie Pani Hanna Grzegorek i Pani Elżbieta Jóżwik.
Uczestnicy obchodów rocznicowych upamiętnili to historyczne wydarzenie, składając kwiaty i podziwiając pokazy przygotowane na tę okoliczność.
1 września, w 86. rocznicę wybuchu II wojny światowej, modlitwą, wiązankami kwiatów, zniczami, zadumą oddaliśmy hołd tym, którzy poświęcili swoje życie za wolną Ojczyznę.
Przekazujemy w ten sposób młodemu pokoleniu pamięć i świadectwo naszych przodków.
Szanujemy ich poświęcenie i heroizm.
 (211)    Strona«1..910111213..71»  
ARTYKUŁY i FELIETONY