Portal
 
Ośrodek
Sportu
Biblioteka Publiczna
T. Przyjaciół Radzymina
PZW 19 Radzymin
PZŁ - Koło
Przepiórka
OSP Gm.
Radzymin
UMiG
Radzymin
Powiat Wołomiński
 
 
 
napisz do RPInfo.pl

 ROK ZAŁOŻENIA 1988     IMZ login...
 odwiedzono 216041 razy  
GALERIE WYDARZEŃ
 (211)    Strona: «1..45678..71»  
Towarzystwo Przyjaciół Radzymina uczciło 163. Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – jednego z najważniejszych zrywów narodowo-wyzwoleńczych XIX wieku.
Członkowie TPR pielęgnują pamięć o bohaterach tamtych wydarzeń. Gromadzą się przy Krzyżu Powstania Styczniowego, który poświęcony jest mieszkańcom Radzymina, straconym za udział w Powstaniu Styczniowym.
O godzinie 17:00 rozpoczął się uroczysty capstrzyk, podczas którego odśpiewano Hymn Polski. Prezes Jan Wnuk, Honorowy Obywatel Radzymina, przypomniał uczestnikom ważne karty historii, dzieląc się refleksją o znaczeniu powstania dla kolejnych pokoleń.
Uroczystość poprowadził Pan Jerzy Berta. Wśród zgromadzonych byli przedstawiciele władz gminnych : Krzysztof Dobrzyniecki - Zastępca Burmistrza Radzymina i Radna Rady Miejskiej w Radzyminie Elżbieta Darka oraz historycy z Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.
Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze w hołdzie Bohaterom Powstania Styczniowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami uczcili tę bardzo ważną, w historii naszego narodu, rocznicę.
Zdjęcia w naszej galerii dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Jelenia.
ZEBRANIE KOŁA AK 
25 stycznia odbyło się zebranie, podczas którego Prezes Radzymińskiego Koła AK Obwód "Rajski Ptak" Pan Jerzy Berta przedstawił sprawozdanie z bardzo intensywnej pracy, obfitującej w wiele wydarzeń, w roku 2025.
Sprawozdanie finansowe przedstawił Skarbnik Zbigniew Tomczyk.
Dziękujemy wszystkim członkom za udział w zebraniu i owocną dyskusję na temat kolejnych planowanych działań.
Z kopyta kulig rwie! Skrzypiący śnieg, piękne krajobrazy, mróz szczypiący w policzki i przede wszystkim dobra zabawa.
Duże sanie zaprzężone w konie, pochodnie rozświetlające mrok, śnieg pokrywający wszystko dookoła.
Wcześniej ognisko i pieczone kiełbaski. A potem świetna zabawa z dobrym jadłem, przy gorącym kominku i dobrej muzyce.
W takich cudownych okolicznościach, w Mazowieckim Zaścianku w Grabowie, wieczór spędzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Radzymina.
 (211)    Strona«1..45678..71»  
ARTYKUŁY i FELIETONY