| GALERIE WYDARZEŃ
| (211) Strona: «1..34567..71» |
|

 |
19 marca mieliśmy zaszczyt uczestniczyć i przeżywać Misterium Męki Pańskiej "Z Matką Bolesną...", przygotowanym i zaprezentowanym przez Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.
Walory artystyczne sztuki 👏👏👏👏👏👏
Przeżycia na pewno zostaną nie tylko w widzach , ale przede wszystkim w pięknych ❤️❤️❤️❤️❤️młodych artystów.
Powiązanie rozterek Matki Jezusa z rozterkami przeżywanymi przez wszystkie Matki tak bardzo trafne i potrzebne.
No i ta odwaga Nauczycieli💪💪💪💪💪
"Ach, widzę Syna mojego,
przy słupie obnażonego,
rózgami zsieczonego!
Święta Panno, uproś dla mnie,
bym ran Syna Twego znamię,
miał w sercu wyryte!
Ach, widzę jako niezmiernie,
ostre głowę rani ciernie!
dusza moja ustaje.
O Maryjo, Syna swego,
ostrym cierniem zranionego,
podzielże ze mną mękę!
Obym ja, Matka strapiona,
mogła na swoje ramiona,
złożyć krzyż Twój, Synu mój!
Proszę, o Panno jedyna,
niechaj krzyż Twojego Syna,
zawsze w sercu swym noszę!
/ Gorzkie Żale, Rozmowa duszy z Matką Bolesną /
Zdjęcia udostępnił nam Pan Grzegorz Jeleń.
|

 |
"KIEDY SPUSZCZĘ POWIEKI, WIĘCEJ WIDZĘ NIŻ Z OTWARTYMI OCZYMA"
ZYGMUNT KRASIŃSKI
Na zaproszenie Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego i Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin Eweliny Cieśli, uczestniczyliśmy w uroczystości odsłonięcia rzeźby Zygmunta Krasińskiego, która wpisała się w przestrzeń Skweru "Czterech Wieszczów".
Uroczystość odbyła się 21 lutego w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie.
Popiersie wybitnego romantycznego poety, prozaika, dramatopisarza i filozofa wyrzeźbiła artystka Magdalena Karłowicz, która podzieliła się swoimi przemyśleniami , jakie towarzyszyły jej przy tworzeniu dzieła.
Uroczystość została okraszona piękną poezją recytowaną i śpiewaną, a okolicznościowe wystąpienia Gości przybliżyły nam sylwetkę Wieszcza.
To przedsięwzięcie jest również znaczące z tego powodu, że jego inicjatorką była członkini Zarządu TPR Elżbieta Jóźwik.
Jej starania zostały zwieńczone, a ona sama, wraz z innymi Gośćmi, mogła dokonać odsłonięcia rzeźby.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Zdjęcia w galerii zamieszczamy dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Pachulskiego |

 |
" Byłaś dla nas radością i dumą.
Jak stal prężna, jak żywioł surowa
Ustom - pieśnią, sercu - krwawą łuną
ARMIO KRAJOWA"
W rocznicę powstania Armii Krajowej, członkowie radzymińskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Towarzystwa Przyjaciół Radzymina złożyli hołd Żołnierzom AK radzymińskiego Obwodu "Rajski Ptak".
13 lutego, w wigilię Dnia Pamięci o Armii Krajowej, byliśmy na uroczystości w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach, która nosi dumne imię Armii Krajowej.
Prezes naszego Koła ŚZŻAK Jerzy Berta wygłosił prelekcję o radzymińskich Żołnierzach AK, a prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Jan Wnuk złożył gratulacje szkole za pielęgnowanie etosu Armii Krajowej i wręczył Szkole najnowsze publikacje książkowe wydane przez Towarzystwo z okazji 550-lecia Radzymina.
Podczas uroczystości prezes ŚZŻAK Jerzy Berta w imieniu Prezesa Zarządu Okręgu wręczył dyrektorce Szkoły Magdalenie Sycik Medal 35-lecia Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a nauczycielce historii Małgorzacie Milewskiej odznakę 35-lecia ŚZŻAK.
14 lutego w dniu Święta Armii Krajowej byliśmy obecni na uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium św. Jana Pawła II na radzymińskiej Wiktorii.
Przy Mogile Pomniku AK na Cmentarzu Poległych odbył się Apel Pamięci, a po nim złożono kwiaty i zapalono znicze na Mogiłach Żołnierzy AK.
Członkowie naszego Koła ŚZŻAK i Towarzystwa Przyjaciół Radzymina zapalili również znicze na Mogiłach Żołnierzy AK na radzymińskim Starym Cmentarzu i cmentarzu parafialnym w Starych Załubicach.
Jan Wnuk
Zdjęcia wykonała Elżbieta Jóźwik. |

| (211) Strona: «1..34567..71» |
|
|